TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Dział Informatyzacji

Migracja studenckiej poczty do Gmail

Data: 27.01.2021 Kategoria: Poczta

Migracja studenckiej poczty na platformę Gmail

Informujemy, że 11 stycznia 2021 r. wszystkie studenckie skrzynki pocztowe zostaną przełączonego na platformę Gmail. Od tego momentu wszystkie nowe wiadomości będą dostarczane na serwery Gmail.

Dla każdego studenta zostało założone konto na platformie Gmail.

Aby zalogować się do nowej skrzynki należy:

1. Wejść na stronę http://poczta.student.pwr.edu.pl.
  2. Wpisać studencki adres mailowy (indeks@student.pwr.edu.pl) i wybrać „Dalej”.
  3. Na kolejnej stronie kliknąć „Nie pamiętasz hasła?”.
  4. Następnie „Wypróbuj inny sposób”.

Serwis zaproponuje wysłanie kodu weryfikacyjnego na pomocniczy adres e-mail. Jest to adres mailowy podany podczas rekrutacji.

Na adres pomocniczy przesłana zostanie wiadomość z kodem weryfikacyjnym, który w kolejnym kroku należy wpisać do formularza.

Następnie należy utworzyć hasło i nowym hasłem zalogować się na pocztę Gmail.

Dotychczasowa skrzynka będzie służyć jako archiwum (bez możliwości wysyłania/odbierania wiadomości).

Prowadzone są prace nad mechanizmem migracji zawartości dotychczasowej skrzynki pocztowej do Gmail inicjowanym przez użytkownika. Ten proces nie jest konieczny ani wymagany.

Link pomocniczy: Wskazówki dotyczące odzyskiwania konta - Konto Google - Pomoc

Zgłoszenie problemu: pomoc+poczta@pwr.edu.pl